Domoljubni radio

Portal domoljubnog radija

AktualnoBraniteljiGrad i okolica

Briga za zdravlje ljudi je apsolutni prioritet !

Kriza koju je uzrokovala pandemija virusa COVID 19 utjecala je na sve sfere života ljudi u Hrvatskoj ali i u cijelom svijetu, pa tako i kod nas na novogradiškom području u segmentu djelovanja građanskih, te braniteljskih i stradalničkih udruga proisteklih iz Domovinskog rata.

            Predsjednik „UHBDR 121. b.p. NG“ mr.sc. Damir Matošević dipl.ing.šum. povodom novonastale situacije putem našeg web-portala „Domoljubnog radija“ iznosi nekoliko važnih činjenica vezanih uz rad Udruge i naših dviju nedavno pokrenutih medisjkih platformi.

            „Svi smo u dosada nedoživljenoj i opasnoj situciji u kojoj moramo pokazati solidarnost i empatiju prema starijim osobama, ali i članovima naših obitelji i svim ljudima. Odgovornost mora biti na prvom mjestu stoga smo dužni dosljedno provoditi odluke Stožera civilne zaštite RH ali i Stožera BPŽ i Stožera Grada NG. Iz tih razloga naše dvije medijske platforme: web-portal www.domoljubniradio.hr te program neprofitnog internetskog radija „Domoljubni radio“ (koji se u real-streamu može slušati preko spomenutog web-portala) u potpunosti smo prilagodili novonastaloj situaciji. Sukladno Zakonu o sustavu civilne zaštite i Odlukama Stožera CZ RH i radi zaštite pučanstva svakodnevno donosimo najaktualnije vijesti vezano uz pandemiju Korona virusa isključivo iz relevantnih izvora sa državne, županijske i gradske razine. Svakodnevno pratimo press konferencije Stožera CZ iz Slavonskog Broda i Nove Gradiške i donosimo izvješća. Na preporuku Vijeća za elektroničke medije u radijski program u kojem dominira hrvatska glazba uvrstili smo i aktualne audio-spotove kojima se građanstvo upozorava i educira o spomenutoj zdrvstvenoj ugrozi. Radijski program se emitira od 0-24 sata svakodnevno i ovakva programska orjentacija bit će sve dok za to postoji potreba a zasada, prema posebnoj odluci najmanje do 24. travnja.

            Što se tiče ostalih aktivnosti naše Udruge, do daljnjega ne organiziramo okupljanja i aktivnosti koje bi na jednom mjestu okupile više ljudi te ih tako mogle izložiti opasnostima. U stalnom smo kontaktu sa članstvom, a nedavno smo i aplicirali prema natječajima Ministarstva hrvatskih branitelja sa nekoliko projekata koje namjeravamo realizirati tijekom ove godine, a odnose se na obilježavanja obljetnica vezanih uz Domovinski rat i vrednovanje Domovinskog rata u sklopu kojeg je i poseban projekt kojim bi se osigurala opstojnost rada našeg „Domoljubnog radija“ – prvog neprofitnog internetskog radija u Republici Hrvatskoj.

            Ovo prigodom se zahvaljujem Brodsko posavskoj županiji i Gradu Novoj Gradiški bez čije financijske pomoći ne bi smo ostvariti brojne aktivnosti tijekom godine, a potporu nam pružaju i općine sa šireg novogradiškog područja. Kao i u Domovinskom ratu, tako i sada u ovoj pandemiji posebno divljenje treba iskazati medicinskim djelatnicima i pripadnicma Hrvatske vojske i MUP-a RH koji su se dodatno iskazali i za vrijeme nedavnog potresa na zagrebačkom području i koji na razne načine pomažu svima nama. Za kraj zahvala i svima koji se na razne načine zalažu kako bi u ovo vrijeme krize bila osigurana i opskrba pučanstva, kako bi djeca mogla ipak sudjelovati u obrazovnom procesu, ali i našim  poljoprivrednicima koji ovih dana u ovako teškim uvjetima obavljaju sjetvene radove. Moramo se svi prilagoditi ovoj situaciji i po mogućnosti dati svoj doprinos kako bi sve prošlo sa što manje oboljelih. Uskrs je pred vratima pa nam svima zajedno želim u ime naše Udruge neka nam Uskrs donese novo svjetlo nade i zdravlja te da što prije prebrodimo ove teškoće.

Za kraj poruka koju čujete sa svih strana ovih dana i doista je značajna:

            „Ostanite u svojim kućama, izbjegavajte socijalne kontakte, te dosljedno i odgovorno poštujte preporuke Stožera civilne zaštite RH!“ – rekao je predsjednik UHBDR 121. b.p. NG Damir Matošević.

Preuzmi PDF